Developerská společnost a realitní kancelář | Mariánské Lázně | Praha
+420 773 673 107 po–pá 9–18h

Děkujeme za Váš zájem. Chcete-li získat další informace nebo si sjednat schůzku, vyplňte prosím následující formulář.

Kolonky označené * jsou povinné.
Procházky a nordic walking

Nejpřirozenějším pohybem je chůze. Množství mariánskolázeňských odpočívadel a parků, jsou tím nejlepším způsobem, jak docílit toho, abyste se cítili lépe. Pokud jste fanoušky tzv. nordic walking, který přispívá ke zlepšení celkové kondice, Mariánské Lázně Vás nezklamou. Ba naopak a můžete ho provozovat prakticky kdekoliv.

Městské parky
Právě městských parkům vděčí Mariánské Lázně za svou proslulost a titul jednoho z nejkrásnějších zahradních měst v Evropě.
Nejvýznamnějším zeleným prostranství s mlatovými cestami, skupinami stromů různých druhů a vodní plochami uprostřed květinových záhonů, jsou Skalníkovy sady. Procházku zakončete u jedné z nejznámějších památek města, u Zpívající fontány (proklik na Zpívající fontánu v kategorii Nejznámější místa?).
Dalším městským parkem, který musíte navštívit, je Park u Ferdinandova pramene. Park se rozprostírá kolem Kolonády Ferdinandova pramene (proklik na Kolonádu Ferdinandova pramene v kategorii Nejznámější místa?). Můžete zde projevit obdiv soše dívky s květinou s názvem "Jaro" od V. Eibla nebo sousoší “Milenci”, které je dílem S. Nejdla.
Park u Lesního pramene ocení každá romantická duše. V parku naleznete nejen pavilon Lesního pramene (proklik na Lesní pramen v kategorii Prameny?), ale také sousoší “Goethe a Múza” od německého sochaře Heindricha Drakeho z roku 1975, plastiku od Olbrama Zoubka zobrazující tři múzy a hudební pavilon. Během léta se hudební pavilon promění na prostor pro hudební vystoupení a na kavárnu.
V centru města (mezi Masarykovou a Hlavní ulicí) se nachází Park Střed, kterému dominuje pomník připomínající zničení mariánskolázeňské synagogy během tzv. Křišťálové noci. Dále zde naleznete sousoší “Čtvero ročních období” od Z. Šimka.
 
Altány a odpočívadla
Nikoho nepřekvapí, že jeden z nejvýznamnějších návštěvníků Mariánských Lázních, má ve městě své odpočívadlo. Goethovo odpočívadlo s pomníkem z roku 1849 stojí na svahu Hameliky. Toto místo si Johann Wolfgang Goethe velmi oblíbil a dokonce zde sedával s Ulrikou von Levetzow, svou poslední láskou.
Mariánské Lázně vděčí za svůj vznik i věhlas několika opatům premonstrátského kláštera Teplá a jedním z nich byl opat Alfréd Clementso. Odpočívadlo opata Clementso nabízí výhled na lázeňskou část města a nachází se v lese za hotelem Esplanade. Tento opat se mimo prosadil stavbu litinové kolonády (proklik na Hlavní kolonádu v kategorii Nejznámější místa?) a společenský dům Casino.
Poslední odpočívadlo, které byste měli navštívit, je úzce spojené s láskou. Kapličku Lasky nechal v roce 1909 postavit ředitel mariánskolázeňského divadla Julius Laska na počet své zemřelé matky. Jde o štíhlou stavbu v novogotickém slohu.
 
Rozhledny
Rozhledna je dílem architekta Fridricha Zicklera, který stavbu pojal jako ruinu fiktivního hradu. Rozhledna Hamelika (20 m) je typickým příkladem architektury ovlivněné romantismem 19. století a nacházející se na stejnojmenném vrchu Hamelika. Z vrcholu rozhledy je výhled na město, Slavkovský les a část Českého lesa s vrcholem Dyleň. Rozhledna je volně přístupná.
Mladší “sestrou” rozhledny Hamelika je rozhledna Pánském vrchu (55 m), která byla veřejnosti zpřístupněna v roce 2008. Rozhledna se nacházející se na vrchu nedaleko obce Drmoul a při příznivém počasí můžete z jejího vrcholu obdivovat výhled na Slavkovský les, Mariánské Lázně, Dyleň, Lázně Kynžvart a Přimdu. Rozhledna je volně přístupná od poloviny března do poloviny října.
 
Parky a přírodní rezervace
Park Boheminium
Kde: Krakonoš 665, 353 01 Mariánské Lázně
Čtvrtý největší park miniatur v Evropě si prostě zamiluje celá rodina. Na okraji Mariánských Lázních objevíte zábavně-naučný okruh s propracovanými maketami (v měřítku 1:25) významných kulturních a technických památek, a to z celé České Republiky. Park Boheminium  se nachází na vrchu Krakonoš, kam se návštěvníci mohou přepravit autem, lanovkou nebo pomocí MHD.
Více informací naleznete ZDE.
 
Přírodní park u Prelátova pramene
Kde: na okraji městské části Úšovice
V minulosti v těchto místech vyvěral Prelátův pramen (proklik na podsekci Prameny?) a podle něho dostalo toto místo své jméno. Přírodní park u Prelátova pramene bývá také někdy nazýván “hravým pramen” a okouzlí hlavně malé návštěvníky. Mohou si vyzkoušet dětskou lanovku, různé prolézačky, překážkovou dráhu a spoustu dalších atrakcí. Součástí parku je i několik ohnišť.
 
Geologický park
Kde: Chopinova 498/8 (nad budovou Městského muzea)
Součástí naučné stezky jsou známé i vzácné horniny, které se vyskytují ve Slavkovském lese. Geologický park se rozkládá na téměř 10 hektarech a svým rozsahem je jedinou expozicí svého druhu ve střední Evropě. Naučná stezka Vás mimo jiné seznámí i s geobotanikou - rostliny a keře byly vybrány tak, aby odpovídaly skutečnému výskytu ve vazbě na geologický podklad a půdní podmínky v místě odběru hornin.
 
Kladská
Kde: Kladská 9
Lze říci, že jde o jedno z nejkrásnějších míst mikroregionu Chebsko. Národní přírodní rezervace Kladské rašeliny je bezesporu nejcennější částí chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Kolem Kladského rybníku, v oblasti pojmenované Tajga, se rozprostírá naučná stezka s informačními tabulemi o zdejší fauně a flóře.
 
Vedle neporušené přírody Vás jistě zaujme i lovecký zámeček knížete Schönburg-Waldenburga. Kníže zde na konci 19. století vybudoval druhý největší revír v Čechách. Ještě dnes je jednou z mála uznaných státních honiteb. Další významnou památkou je tzv. Dlouhá stoka, která od 16. století přispěla k rozvoji hornictví na Slavkovsku. Sama stoka je dlouhá 24 km, měla navíc obdivuhodnou síť vodních kanálů, dlouhou 30 km.
 
Smraďoch
Kde: Přírodní rezervace Smraďoch (asi 4 km severně od města)
Samotný název přírodní rezervace Vás může plným právem odradit, ale byla by to škoda. V místech unikátního rašeliniště vyvěrá několik minerálek, kolem kterých proniká z nitra země na povrch kysličník uhličitý a sirovodík a vytváří tzv. mofety. Výskyt mofet je v Evropě velmi vzácný.
Rašeliniště je vzdáleno cca 300 metrů od silnice, u které je i menší parkoviště a naučné stezka je vhodná i pro vozíčkáře. Necelý kilometr od přírodní rezervace naleznete vývěr Farské kyselky (proklik na podsekci Prameny?)
Chcete, abychom Vás kontaktovali zpátky?

Zanechte nám svoje číslo a my Vám zavoláme zpět do pár minut.

Kolonky označené * jsou povinné.