Developerská společnost a realitní kancelář | Mariánské Lázně | Praha
+420 773 673 107 po–pá 9–18h

Děkujeme za Váš zájem. Chcete-li získat další informace nebo si sjednat schůzku, vyplňte prosím následující formulář.

Kolonky označené * jsou povinné.
Příručka kupujícího

Průvodce postupem koupě nemovitosti krok za krokem

1) Výběr nemovitosti

Pro jednoduchý výběr nemovitosti použijte náš vyhledávač nebo nám zadejte poptávku a my Vám nabídneme vhodné nemovitosti.

NÁŠ TIP: Neváhejte se ptát na jakékoliv detaily nemovitosti, nejlépe při osobní schůzce.

2) Prohlídka nemovitosti

Kontaktuje nás pro naplánování termínu prohlídky vybrané nemovitosti. 

NÁŠ TIP: Ve spolupráci s námi připravte plán prohlídek, abyste měli více možností pro porovnání.

3) Odsouhlasení kupní ceny

Akceptace nabídkové kupní ceny nebo vyjednávání o slevě. 

NÁŠ TIP: Většina prodávajících uvítá rychlou úhradu kupní ceny, což často umožní získat zajímavou slevu.

4) Rezervace nemovitosti

Příprava, odsouhlasení a uzavření rezervační smlouvy. Rezervační smlouva je uzavírána mezi budoucím kupujícím a prodávajícím nebo naší společností (v případě, že zastupujeme prodávajícího).

NÁŠ TIP: V této fázi je vhodné vědět způsob, jakým budete hradit kupní cenu, jestli z vlastních finančních prostředků či prostřednictvím např. hypotečního úvěru.

5) Platba rezervačního poplatku

Po uzavření rezervační smlouvy běží lhůta pro úhradu rezervačního poplatku. Ten může být uhrazen i v hotovosti při jejím podpisu.

NÁŠ TIP: V případě financování koupě prostřednictvím hypotečního či jiného úvěru doporučujeme provádět platbu bezhotovostně na účet.

6) Kupní smlouva

Po připsání rezervačního poplatku na účet Vám připravíme a zašleme k odsouhlasení návrh kupní smlouvy. Souběžně vypracujeme návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí.

NÁŠ TIP: Kontrolu smluvní dokumentace svěřte advokátovi či právnímu zástupci, věřte, že to jsou dobře investované peníze.

7) Úhrada kupní ceny

Kupní cena se vždy hradí po podpisu kupní smlouvy. Obvykle se hradí v českých korunách bezhotovostním převodem do úschovy advokáta, notáře či banky.

NÁŠ TIP: Doporučujeme pro úhradu kupní ceny využívat institut bankovní či jiné úschovy pro maximální bezpečnost celé transakce.

7) Převod vlastnického práva

Návrh na vklad do katastru nemovitostí obvykle podáváme za Vás po zaplacení celé kupní ceny, jejíž úhradu nám potvrdí prodávající nebo schovatel peněžních prostředků. Vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí obvykle trvá 30-35 dnů (20 dní ochranná lhůta, tzv. plomba + 10-14 dní na zpracování dle vytíženosti pracovníků příslušného katastrálního pracoviště).

NÁŠ TIP: Vždy pečlivě zkontrolujte osobní údaje na návrhu i v jednotlivých smlouvách a doručovací adresu, korespondence s příslušným katastrálním úřadem obvykle probíhá prostřednictvím České pošty.

8) Předání nebo převzetí nemovitosti

K předání či převzetí nemovitosti obvykle dochází v určité lhůtě po vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí ve prospěch kupujícího. Při této činnosti se pořizuje protokol, ve kterém se uvedou zejména stavy měřičů vody, elektřiny, plynu a tepla.

NÁŠ TIP: Protokol o předání je důležitou listinou pro vyúčtování v rámci SVJ, pečlivě kontrolujte čísla jednotlivých měřičů a jejich stavy, pokud kupujete bytovou či nebytovou jednotku.

9) Přepis smluv – SVJ, elektřina, plyn atd.

Máte předaný byt? Teď už jenom absolvovat kolečko dodavatelů médií a služeb a je hotovo. Nezapomeňte oslovit vedení SVJ za účelem změny evidence obyvatel v budově, pokud kupujete bytovou či nebytovou jednotku. 

NÁŠ TIP: Nemáte čas na vyřízení dodávek jednotlivých energií? Nevadí, oslovte naše pracovníky a my Vám s tím rádi pomůžeme.

10) Oslava

Máte hotovo, je čas na oslavu!

NÁŠ TIP: Nevíte, kde oslavit koupi bytu? Vyberte si jednu z restaurací v Mariánských Lázních.

Chcete, abychom Vás kontaktovali zpátky?

Zanechte nám svoje číslo a my Vám zavoláme zpět do pár minut.

Kolonky označené * jsou povinné.