Developerská společnost a realitní kancelář | Mariánské Lázně | Praha
+420 773 673 107 po–pá 9–18h

Děkujeme za Váš zájem. Chcete-li získat další informace nebo si sjednat schůzku, vyplňte prosím následující formulář.

Kolonky označené * jsou povinné.
Procedury

Především lázeňské procedury spolu s lázeňkou atmosférou, přispívají k celkovému uzdravení pacienta. Existuje hned několik klasických lázeňských procedur a typů masáží (klasická ruční, reflexní, mechanická, lymfodrenáž atd.). O procedurách, které jsou pro Vás vhodné, se vždy poraďte s lékařem. Často se třetí a čtvrtý den léčby může dostavit tzv. lázeňská reakce, což znamená, že se přechodně můžete cítit hůře a je třeba na to být připraven.

Především lázeňské procedury spolu s lázeňkou atmosférou, přispívají k celkovému uzdravení pacienta. Existuje hned několik klasických lázeňských procedur a typů masáží (klasická ruční, reflexní, mechanická, lymfodrenáž atd.).
 
O procedurách, které jsou pro Vás vhodné, se vždy poraďte s lékařem. Často se třetí a čtvrtý den léčby může dostavit tzv. lázeňská reakce, což znamená, že se přechodně můžete cítit hůře a je třeba na to být připraven.
 
Minerální pitná kúra
Minerální pitná kúra je tou nejstarší a nejdůležitější částí léčby. Každý pramen (proklik na podkategorii Prameny?) v Mariánských Lázních je vhodný k léčbě odlišných nemocí. Obecně je doporučováno pít mezi 1 až 2 decilitry minerální vody před jídlem. Pití předepsaného množství pramene před jídlem zvyšuje účinnost vstřebávání minerálních složek.
 
Minerální koupel se suchým zábalem
Jde o nanejvýš exkluzivní proceduru, která je poskytována v některých lázeňských objektech. Pacient se koupe ve vodě, do které je vháněn přírodní plyn CO2, což vytváří uvolňující, šimravý pocit.
 
Suchá plynová lázeň CO2
Další výjimečná procedur s využitím “Mariina plynu” (proklik na podkategorii Prameny?). Během procedury ležíte oblečeni na lůžku uzavřeni ve velkém plastikovém pytli, do kterého je vháněn “Mariin plyn”. Plyn je vstřebáván přes oděv a kůži do těla, kde zpomaluje srdeční aktivitu a snižuje krevní tlak.
 
Plynová injekce přírodního CO2
Tato procedura je pro Mariánské Lázně zřejmě nejtypičtější a do určité míry i nejvyhledávanější. Pomocí injekcí je do oblasti velkých kloubů a páteře aplikován známý „Mariin plyn“ (proklik na podkategorii Prameny?). Aplikace injekcí zahrnuje úlevu od bolesti, zlepšení prokrvení dolních končetin i urychlení hojení.
 
Koupel perličková
Probubláváním vzduchu z drobných trysek má masážní a relaxační účinky. Teplota koupele se pohybuje okolo 38 °C. Celá procedura trvá 30 minut - 15 minut ve vaně a následuje suchý ovin. V některých případech lze do koupele přidat i léčivé byliny.
 
Koupel přísadová (jodová, solfatanová, bylinková)
Koupel o teplotě 37 °C prohřívá organismus a přísady mají pozitivní vliv na kůži. Přísadová koupel také trvá 30 minut - 15 minut ve vaně a následuje suchý ovin.
 
Koupel bylinná
Při bylinné koupeli se využívají především éterické oleje a rostlinné extrakty. Hlavním cílem této koupele je relaxace. Teploty jsou indikovány zhruba od 37 do 39 °C. Po koupeli se pacient zpravidla nesprchuje ani neotírá, následuje odpočinek v suchém zábalu.
 
Koupel uhličitá
Koupel s přísadou oxidu uhličitého a teplotou 34 °C má specifický vazodilatační účinek (rozšiřování cév). Celková délka trvá je 30 minut. Koupel je předepisována pacientům s onemocnění srdce a cév.
 
Koupel květinová
Po květinové koupeli se budete cítit jako jako nový člověk. Poklidnou atmosféru koupele s bylinkami a okvětními lístky živých květů, dotváří hořící svíčky. Délka trvání procedury je 30 minut.
 
Vířivá lázeň částečná
Každý s bolestivými končetinami ocení vířivou lázeň. Teplota vody je 37°C a procedura trvá “pouze” 10 minut.
 
Podvodní masáž
Během masáže dochází k uvolnění ztuhlých svalů a pojivových tkání i kloubů, a to pomocí tlakového proudu. Proud je uvolňován z hadice pod vodou a terapeut je pod úhlem směřuje na hlavní svalové skupiny. Procedura probíhá v lázni o teplotě 35-37 °C.
Chcete, abychom Vás kontaktovali zpátky?

Zanechte nám svoje číslo a my Vám zavoláme zpět do pár minut.

Kolonky označené * jsou povinné.