Developerská společnost a realitní kancelář | Mariánské Lázně | Praha
+420 773 673 107 po–pá 9–18h

Děkujeme za Váš zájem. Chcete-li získat další informace nebo si sjednat schůzku, vyplňte prosím následující formulář.

Kolonky označené * jsou povinné.
Každoroční akce

Mariánské Lázně se mohou pochlubit celou řadou společenských událostí, které se konají každý rok. Jednotlivé akce se ve městě pořádají roky a odlišují se svým zaměřením, ale spojuje je jeden cíl, a to poskytnout návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Zahájení lázeňské sezóny
Během zahájení lázeňské sezóny celé město žije kulturou a jde o nejvýznamnější akci ve městě. Součástí programu je tradiční svěcení a otevírání pramenů, historický průvod, řemeslný jarmark, řada hudebních vystoupení atd. Zahájení lázeňské sezóny se koná druhý květnový víkend.
 
Chopinův festival
První festival se konal v roce 1959 a stal se neodmyslitelnou součástí kulturního programu v Mariánských Lázních. Chopinův festival je třetím nejstarším mezinárodně uznávaným hudebním festivalem v České Republice. Každý třetí srpnový týden v roce se tedy do Mariánských Lázní sjíždějí vynikající dirigenti, hudebníci a milovníci díla Fryderyka Chopina.
Nejen Chopinův festival je úzce spjat se Západočeským symfonickým orchestrem, nejstarším symfonickým orchestrem v českých zemích. Orchestr je tedy kulturním pilířem města již od roku 1821.
 
Marienbad Film Festival
Mariánské Lázně byly úzce provázané s kinematografií. První ročník Mezinárodního filmové festivalu se v roce 1946 konal nikoli v Karlových Varech, ale právě v Mariánských Lázních. Marienbad Film Festival si klade za cíl objevovat nové filmové postupy v české i světové kinematografii. Součástí festivalu je i bohatý kulturní program.
Více informací naleznete ZDE.
 
Mistrovství světa na dlouhé ploché dráze
V Mariánských Lázních je jediná plochá dráha v České Republice. Plochá dráha vznikla v roce 1922 a postupem času se zde začaly prosazovat plochodrážní závody. Vyvrcholením těchto snah bylo mistrovství světa v roce 1976 a poslední závod světového významu se zde konal v roce 2001. V roce 2007 se na plochou dráhu vrátily světové závody v podobě čtvrtfinále MS.
Více informací naleznete ZDE.
 
Jazzové lázně
Na přelomu června a července se do lázní sjíždějí milovníci divokého i něžného jazzu. Hlavní část programu se odehrává každé odpoledne od 15:00 na Kolonádě.
Více informací naleznete ZDE.
 
Mariánský podzim
Z malé akce z roku 2004 se stala událost plná tance, zpěvu a lidových řemesel, která dělá radost nejen fanouškům folklorní hudby. Festival organizuje Folklorní soubor Marjánek za významné podpory Města Mariánské Lázně, Karlovarského kraje a dalších významných partnerů.
Více informací naleznete ZDE.
 
Vánoční trh
Během druhého adventního víkendu se celá Kolonáda zahalí do sváteční atmosféry. Na vánoční trhu v Mariánských Lázní nechybí řemeslné stánky s originálním zbožím, tvořivými dílnami a lahodným občerstvením.
Chcete, abychom Vás kontaktovali zpátky?

Zanechte nám svoje číslo a my Vám zavoláme zpět do pár minut.

Kolonky označené * jsou povinné.